Warsztaty z dziećmiFestiwal haftu, koronki
i rękodzieła

 

Koronka klockowa – jej nazwa pochodzi od narzędzi pracy czyli drewnianych klocków, które służą do nawijania nici.
Sztuka koronki klockowej przyszła do Polski z Genui, Mediolanu i Brugii, jej historia sięga początków XVI w.
Delikatny, misterny wzór, finezyjne kształty i rysunek ręcznie wyrabianych koronek doskonale nadaje się na przedmioty do dekoracji wnętrz mieszkalnych: serwety , bieżniki jako wykończenie do firanek ,kap, zasłon, komplety okolicznościowe , jak serwetki do kawy , oraz ozdoby świąteczne etc.
Koronki doskonale nadają się do zdobienia strojów wieczorowych i balowych , kołnierze , rękawy , mankiety itp. Różnorodne techniki swobodnego łączenia elementów koronki klockowej umożliwiają i inspirują także do tworzenia niepowtarzalnych a nawet abstrakcyjnych form dekoracyjnych. Bogactwo wzorów jest wielkie, a każda koronkarka może tworzyć piękne ,subtelne i oryginalne kompozycje.

Moje kontakty, spotkania z ludźmi o różnych profesjach potwierdzają fakt że są pasjonaci chętni pogłębiać zainteresowania i umiejętności unikalnego rękodzieła haftu i koronki klockowej. Dlatego jako doświadczony i wieloletni nauczyciel zawodu pragnę nauczyć i przekazywać swoją wiedzę i umiejętności osobom zainteresowanym.
Moje kursy indywidualne są dostosowane do wymagań i poziomu zdolności każdego uczestnika. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje oficjalny certyfikat ukończenia kursu.
Na czas trwania kursu zapewniam niezbędny sprzęt, narzędzia i materiały do wyrobu koronki klockowej. W ramach kursu istnieje możliwość zwiedzania zabytków Bobowej i ciekawych miejsc okolicy.

Ręcznie haftowane sztandary to także jedna z wielu ofert mojego studia.


Zapraszamy do spędzenia urlopu w Bobowej położonej w malowniczym krajobrazie nowosądecczyzny, na indywidualny kurs unikalnego i niepowtarzalnego rzemiosła.